Dresy – jeszcze do niedawna strój kojarzący się z domowym zaciszem lub wyjściem na siłownię dziś zupełnie zmienia swoje przeznaczenie. Obecnie pojawia się nie tylko w codziennych czy wyjściowych stylizacjach, ale również jest noszony przez gwiazdy.

Dres w high fashion

Z ulic na wybiegi – tak można podsumować to, co wydarzyło się w kontekście związku dresów z modą. Streetwear na stałe zagościł w high fashion, a jego wariacjom nie ma wręcz końca. Dodatkowo jest to styl niezwykle chętnie noszony przez gwiazdy w dość nietuzinkowych i niespodziewanych czasem połączeniach. Jednym z takich przykładów jest kolaboracja Louis Vuitton i Supreme. Takiego połączenia w świecie mody nie spodziewał się nikt! Z jednej strony szyk, elegancja i klasyka, a z drugiej amerykański luz i ikona streetwear. Był to jednak strzał w dziesiątkę. Drugim takim mocnym przykładem jest kolaboracja Gucci z Dapperem Danem. U tego drugiego ubierały się gwiazdy hip-hopu, bokserzy i gangsterzy. Gucci to, tak samo jak Louis Vuitton symbol klasyki, którego nikomu nie trzeba już przedstawiać.

Ulica = wybieg?

Streetwear jest obecnie najmodniejszą gałęzią mody, a jego wpływ na tak zwane high fashion jest w tym momencie niezaprzeczalny. Moda pokazuje nam o wiele przyjaźniejsze oblicze. Nosząc wygodne, lekko lub nawet mocniej oversizowe elementy wcale nie oddalimy się od mody, wręcz przeciwnie. Spodnie, sneakersy i bluza z kapturem streetwear to właśnie kwintesencja tego stylu. Obecnie duże domy mody zdecydowanie bardziej liczą się z mniejszymi streetwearowymi projektantami. Dlaczego? Ponieważ tylko tak, dzięki fuzji  wzajemnej inspiracji może dojść w modzie do czegoś autentycznego i niezwykłego.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *