To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań i równocześnie pytanie na które bardzo trudno odpowiedzieć. Najprościej byłoby powiedzieć: eksperymentuj, szukaj.

Tak naprawdę już go masz

Bluza z kapturem damska, a może męska? Ramoneska czy parka? Dopasowane cygaretki, jeansy a może joggery? Patrz, co Ci pasuje, w czym czujesz się dobrze. Jeśli znajdziemy odpowiedź na to pytanie, to do znalezienia własnego stylu już tylko kilka kroków. Zdarza się tak, że to, co jest modne tak naprawdę wcale nam nie odpowiada i nie będziemy czuć się w tym komfortowo. A w ubraniach powinniśmy się właśnie czuć. To podstawa.

Zorganizuj swoją szafę

Jeśli znajdziemy taki system w szafie, który pozwoli na stworzenie określonego porządku czy reguły dużo łatwiej będzie nam później komponować ze sobą poszczególne elementy i dużo mniej czasu stracimy na poszukiwanie tego jedynego, doskonałego swetra. Takie segregowanie możemy zrobić w zależności od okazji, a możemy ułożyć wszystko kolorami. Wybór należy do nas. Utrzymanie tego porządku pozwoli również zapanować nad pojawiającymi się ubraniami. Będzie to poniekąd wyznacznik czy aby na pewno potrzebujemy trzeciego czarnego golfu.

Nie zamykaj się na jeden styl

Dojrzewamy, zmieniamy się i zmienia się również nasz styl. Ewoluuje. Pozwólmy mu na to. To, co kiedyś tak dumnie i z chęcią nosiliśmy teraz wylądowało na dnie szafy? To tylko oznaka tego, że pozwalamy sobie na eksperymentowanie i mamy otwarty pod tym względem umysł. Nie warto się zamykać na nowe tendencje w modzie – to one pozwalają nam określić nasz styl, ale także i go rozwinąć. Warto również pamiętać, by nie nosić i nie kupować na siłę ubrań, które nie do końca pasują do naszej sylwetki lub pojawiają się w naszej szafie, ponieważ “była dobra okazja”. Taki doradca to z reguły nic dobrego.

Warto takie okazje wykorzystać do uzupełnienia niezbędnych braków, postawić wtedy na nieco droższy set i cieszyć się nim kilka sezonów dłużej. Niezależnie od tego czy lubisz streetwear i częściej wpisujesz w Google: bluza z kapturem damska czy taliowana koszula – pamiętaj, że twój styl to ty, i to ty masz się czuć w tym piękna.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *