Obecny sezon, to sezon dresów – mowa tu zarówno o kompletach, jak i bluzach czy spodniach stylizowanych osobno. To już pewnego rodzaju klasyk również w kobiecej szafie. Mała czarna, biała koszula i…stylowe dresówki. Jak jednak wykorzystać to podczas codziennych stylizacji?

Elegancko i na wyjścia

Kto powiedział, że bluzę dresową możemy zestawić tylko z tego samego typu spodniami i tak iść na siłownię? Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych elementów garderoby i w związku z tym wiele kobiet, również ze względu na wygodę eksperymentuje i stara się łączyć ze sobą różne style. Dlatego nie zaskakuje, kiedy po wpisaniu w Google frazy bluza z kapturem damska zobaczymy nie tylko stonowane klasyki, ale również neony czy feerię barw i wzorów. Ta część garderoby wcale nie musi być nudna! Jak więc ją wystylizować? Mając klasyczną wersję w kolorze nude możemy ją bez obaw łączyć z plisowaną spódnicą i kolorystycznie dopasowanymi sneakersami. By nadać całości charakteru look możemy przełamać ramoneską, dodać torebkę i w słoneczne dni parę okularów. Gotowe. Nie warto obawiać się łączenia styli.

Oczywiście set dresowy dopasowany kolorystycznie jest również jednym z rozwiązań. Obecnie na rynku mamy możliwość ogromnego wyboru nie tylko tkanin, ale również i printów. Innym rozwiązaniem będzie przełamanie go poprzez zamianę dresowego dołu na nieco bardziej dopasowany – mowa tu na przykład o cygaretkach. Bardziej dopasowana bluza świetnie połączy się z nieco bardziej eleganckimi spodniami.

Casualowo i z odrobiną luzu

Planowane wyjście ze znajomymi lub mniej oficjalną imprezę? Bluza dresowa i tutaj sprawdzi się doskonale. Wystarczy połączyć lekko oversizową bluzę z dopasowanym, eleganckim dołem, na przykład cekinową spódnicą, dodać szpilki i…gotowe! Dzięki temu stylizacja będzie elegancka, ale jednocześnie nowoczesna i niezwykle stylowa. W tym przypadku świetnie będzie również wyglądało połączenie jeansów z nieco bardziej oversizową górą. Złotą zasadą jest, że jeśli mamy oversizową górę to dół, by zachować proporcje powinien być dopasowany i odwrotnie, kiedy mamy rozszerzany dół zadbajmy, by to góra robiła talię.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *